Срещнали се китаец и българин. Седнали да си говорят.
Китаеца:
- В Китай живеят почти милиард и половина човека!
Българина:
- А в България сме под 8 милиона!
Китаеца:
- Сигурно се знаете по физиономии!
Две мутри отиват на лов в гората през зимата. Успяват да донесат добър улов и докато приготвят вечерятя си приказват. Едната мутра казва на другата:
- Абе браточка, знаиш ли к’во е туй: Бяло, пухкаво през зимата вали... започва със с и завършва на очка?
- Незнам!
- Сняг бе браточка...
След малко същата мутра казва:
- Абе браточка, знаиш ли к’во е туй: Бяло, пухкаво през зимата вали... започва със с и завършва на ах?
- Незнам!
- Сняг бе браточка нали ти казах...