Паднал вълкът в една дълбока яма.Минал заека и запоънал да му се смее:
Не ти ли казах,виждаш ли че си лупав,тъп си като галош,егати тъпанаря.-и така докато го сочел и псувал паднал и той в трапа.Станал заекът,изтупал се,преглътнал и тихичко казал:
-Е,дойдох да ти се извиня.
Три прилепа се събират и се уговарят да обиколят света и да разглеждат забележителности. След 3 часа се събират на същото място, от което са тръгнали. Първият казал:
- Виждате ли я еееееееееееееееееееей онази там река, дето се синее в далечината?
- Виждаме я.
- Е аз ходих е до том.
Вторият казал
- А виждате ли я еееееееееееей тази там планина, дето опира в хоризонта?
- Виждаме я.
- Аз ходих зад тази планина.
Третият, най-опърпаният казал
- А виждате ли го ей това дърво тука?
- Виждаме го.
- Е аз не го видях.