Господин по химия пита ученичка:
— Какво правиш ?
Тя:
— Химията изучавам за последен път. Просто смесих веществата сълзите текат, и ето почна нещо да кипи и аз падам на колене и се моля на сички богове да не грамнеме.
Учителят.
— Боже кажи и да не смесва цигара с гас.
Една нощ Иванчо чул шум от спалнята и отишъл да провери. Влязал вътре и какво да види - майка му яхнала баща му и се друса усърдно.
- Мамо какво правиш? - попитал учуден Иванчо.
- А, нищо маминото, помагам на баща ти да му спихне шкембето.
- Ама, няма да успееш, защото леля Соня му го надува всяка сряда.