Чистачка в полицията с жалба за изнасилване.
- А как се случи?
- Ами, миех пода на стълбищната площадка, той се прокрадна отзад и...
- И не можахте ли да избягате?
- Къде да бягам? Отляво - перила, отдясно - стена, отзад - този гад, а отпред бях измила, не исках да оставям стъпки!
- Кажете - обръща се съдията към потърпевшата, - не възникнаха ли у вас някакви опасания, когато подсъдимия ви предложи да се разходите по тъмната алея?
- Как да не са възникнали?! Разбира се, че възникнаха. Но не ми и хрумна, че той може да ми издърпа чантата и да избяга.