Двама адвокати влизат в едно заведение, поръчват си по една малка бира и си изваждат сандвичи.
- Извинете, - казва барманът, - но при нас не може да си ядете своята храна.
Адвокатите се спогледали, повдигнали рамене и си сменили сандвичите..
В купето старец изважда лула от джоба си:
- Ще възразите ли, ако запуша?
- Чувствайте се като у дома си! - отговаря седяща до него пътничка.
- Добре - въздъхва старецът и прибира лулата в джоба си...