В препълнено купе влиза възрастен мъж с пистолет в ръка. Спира при първия пътник и го пита :
- Ти внуци имаш ли?
- Да... - плахо проронва човекът
- Вън! - изгонва го този с пищова.
Така изгонил всички освен една жена до прозореца. Приближава до нея и пита:
- Ти внуци имаш ли?
Тя с треперещ глас едва проронва едно анемично "Не".
- ЕЕЕЕ, - ухилил се мъжът, прибрал пищова и седнал до нея и казва:
- Чакай сега да ти разправям за моите...
Их бин българче унд крефте
мутер мен ме е родила,
с готини блага гешефте
мойта хаймат ми е мила.
Их бин българче унд либе
мойте долари зелени,
и на Вуте да го тресна
първа фройде е за мене.
Их бин българче, ин фрайер
щад насран си аз живея,
българското в мен играе,
щом файда ме залюлее.
Их бин българче унд ваксна
в царски дни и Ново време,
зон на чалга съм прекрасна,
тохтер съм на гадно племе.