Капитанът строява ротата пред казармата.
- Редник Иванов!
- Аз!
- Петнадесет крачки напред, ходом марш!
Иванов тръгва, но...
- Господин капитан! Повече не мога - стената.
- Повече и не трябва. Рота! Огън!
Шефа на една мутра го извикал и му казал:
- Стягай се за път, ще ходиш в пустинята.
Мутрата си приготвил багажа и се върнал. Шефа:
- Какво си взе?
- Храна.
- За какво ти е?
- Да ям по пътя.
- Добре. Какво друго?
- Вода.
- За какво ти е?
- Да пия по пътя.
- Добре. Друго?
- Една врата на кола.
- Врата?! Че за какво ти е?
- Като ми стане горещо, да отворя джама!