Имало едно време един пелтек, дето имал затруднения да каже кока-кола. Забелязал след време, че 39 пъти като каже кафе, на 40-тия казва кока-кола. Вървял си той към една сладкарница и си повтярал: кафе, кафе, кафе... и така 39 пъти. Влязъл в сладкарницата и казал:
- Една кока-кола!
- Моля? - недочула продавачката.
- Едно кафе.
Искам вкъщи на стената да закача карта на света и да забивам кабърчета на местата, където съм бил. Само че, в началото трябва да отида на двете места в края на картата, за да не пада от стената...