В едно село,всяка неделя попът четял една и съща молитва. Отбелязвал си я в молитвеника с една сламка. Обаче една събота селският тарикат откраднал сламката. На следващият ден попът взел молитвеника,почнал да го разлиства, и търсейки молитвата четял:
- И каза бог...,и каза бог...,и каза бог...Мамка му на тоя, дето ми взе сламката!
- Поздравявам Ви сеньор - казва дама на началник-гарата. - За първи път виждам влак да пристигне пет минути преди времето по разписание!
- Няма защо да се радвате - кисело отговаря той, - това е вчерашния влак.