Един горещ летен ден дядо Пейо се връщаше от нивата, седнал в писаната си каруца с впрегнато доресто конче. Дядо Пейо провлачено промълви:
- Ех, колко е горещо и сухо!
- Да, наистина! - добави конят.
- Я! За първи път чувам кон да говори! - учуди се дядо Пейо.
- И аз! - обади се каруцата.
Кризата е голяма - даже Йордан Лечков не си е платил глобата(рушвета) на катаджиите.
----
С викове "Нагли лапачи!" Лечков посочил среден пръст на катаджиите и потеглил без документите си...