Иванчо се прибира тъжен вкъщи от училище. Баща му:
- Какво, пак ли двойка?
- Аха.
- По какъв предмет?
- По хорово пеене.
- Ама и пееш по-силно от всички. И по-добре от всички!
- Я си пеех по-силно от всички в хора, особено куплета: "И ти скъпа не разбра, как свърших аз...".
- Е и какво от това! Всички сте пяли, а защо само ти имаш двойка?
- Ами, аз още и показвах...
Вълкът паднал в една яма. Викал, викал за помощ и дошъл Зайо Байо. Заекът започнал псува вълка. Но без да иска паднал в ямата.
- Зайо, ти как ме наричаше, я повтори.
- Вълчо, ти може и да не повярваш, но аз дойдох да ти се извиня.