Пред щанда за водка:
- Две ли да вземем или три?
- Три.
- Защо? Вчера взехме три и едната остана, по-добре две.
Към продавачката:
- Две копърки и три шишета водка.
Често срещан надпис на някои работни места:
" Ние, можещите водени от незнаещите, вършим невъзможното за кефа на неблагодарните. И сме направили толкова много, с толкова малко, за толкова дълго време, че сме се квалифицирали да правим всичко от нищо................ "
К. Иричек, 13.12.1881
дописано:
... докато ни изгонят, или ни стегне шапката и сами си тръгнем.