децата в децката градина :
госпожата в децката градина варди портрет на гйорги бенковски и ги пита:
-деца знаетели кой е този познавате ли го.
едно от децата размахва раката си и шепне ас ас ас ас.госпожатаго вдига а то одговаря:
-ма той пуснал една брада немога да го позная
Един ловец отишал в гората на лов за мечки. По едно време станало тъмно. Той влязъл в една пещера и гледа две светещи очи го дебнат. Светнал с фенерчето и гледа едно малко мече седи на едно гърне. Ловецът се успокоил и попитал:
- В къщи ли е майка ти?
Мечето отговорило:
- Не.
- В къщи ли е татко ти? - попитал ловецът.
Мечето отговорило:
- Не.
- Ах ти гад такава!
Пуф два шамара. И мечето започнало да вика:
- Бабооооооооо!