Седи си бай Иван и гледа новогодишната програма. Гледа старите смешни предавания отпреди години, гледа после Комиците, гледа разни скечове... Накрая гледа новогодишното обръщение на президента, където държавният глава разказва колко много е постигнато през изминатата година и колко още повече ще се постигне следващата.
- Този затуй излиза последен: за да ме разсмее най-много от всичките досега - мрачно заключи бай Иван и гаврътна чашката с ракия.
Учителката нарисувала на дъската ябълка и попитала:
- Ученици, какво съм нарисувала на дъската?
- Задник - отговорили учениците.
Учителката се разплакала, излязла, след малко в стаята влетял директорът и се развикал:
- Защо сте разплакали новата учителка и кой е нарисувал този задник на дъската?