На улицата лежи мъртва котка. Три годишно хлапе пита майка си:
- Какво се е случило с тази котка?
- Ами умряла е и е отишла на небето при Господ.
- А Господ, какво... Хвърлил я е обратно ли?
Двама чалгаджии чули, че е много модна електронната музика и решили да отидат да видят как е на метрополис. Отишли те пред залата и единия казал:
- Няма смисъл да влизаме и двамата да даваме пари - аз ще вляза да разузная, а ти ме изчакай тука, ако е гот, влизаме и двамата.
След малко излиза и казва на другия чакарак:
- Ужас! Вътре е егати мизерията, тия рейвъри са най-големите голтаци в България - една цигара по трима я пушат!