В час учителката пита децата:
- Деца, кой ще ми каже защо щъркелите през зимата отлитат на юг?
Иванчо вдига ръка. Учителката:
- Кажи Иванчо!
- За да може и негрите да имат деца, госпожо...
На един лекар му омръзнало от пациентите и работата му. Решил, че на всички ще поставя диагноза рак. Влиза първия пациент:<BR>- Аааа... докторе тука нещо ме боли ръката, дали...<BR>Доктора:<BR>- А рак е, рак е, аре бегай...<BR>Влиза втория пациент:<BR>- Имам болка в коляното нещо, в ставата...<BR>Доктора:<BR>- Аааа рак е със сигурност!<BR>Влиза трети:<BR>- Докторе ужасна болка в главата не ми дава мира и аналгина не помага, дали...<BR>Доктора:<BR>- Съжалявам но е рак... просто рак е и т’ва си е!<BR>Влиза следващ пациент:<BR>- Тука нещо бъбреците ме наболяват...<BR>Доктора:<BR>- А рак е категорично... Лекувайте се... рак...<BR>Пациента:<BR>- Ама то са камъни в бъбреците...<BR>Доктора:<BR>- НЕ! Рак е... Камъни, камъни и под тех раци, раци, раци...