Двама араби тръгнали със самолет от Вашингтон към Ню Йорк. Единият седял до прозореца, а другият до него. Преди самото излитане влязъл нисък дебел израелтянин и седнал до арабите. Свалил си обувките и си размърдал пръстите на краката. Когато арабинът на прозореца казал "Искам кока-кола" изряелтянинът отговорил " няма проблеми, ще ви донеса" и тръгнал. Докато го нямало арабинът плюл в обувката му. Когато израелтянинът се върнал вторият арабин му казал "Аз също искам кола". Израелтянинът отново отишъл за кола и докато го нямало, вторият арабин плюл в другата обувка на израелтянина. След това израелтянина се върнал с колата и тримата спокойно се насладили на кротък полет до Ню Йорк. Когато самолета казал, израелтянина си обул обувките и веднага разбрал каква е работата. "Колко ще продължава това" - казал той - "тази вражда... тази ненавист... колко дълго ще си плюем в обувките и ще пикаем в колата?"
Мъж влиза в компютърен клуб.
- Искам да изпратя на майка ми поздравление за 8 март. Това трябва да е много специално съобщение, за да разбере колко много я обичам и уважавам.
- Добра идея. Имате ли нещо наум или искате да ви помогнем? - попитали го хората от клуба.
- О, след всички години, през които майка ми ми е казвала какво да правя. Не е минавала и седмица без да чуя неините съвети и наставления. Мисля, че знам перектния подарък за нея, но искам да съм сигурна, че че бъде изпратен до всичките й пет служебни компютъра, и до домашния й компютър, както и до лаптопа й.
- Разбира се, няма проблеми. Какво е съобщението, което искате да изпратите?
- Вируса I love you.