Питали Иванчо:
-Слънцето има ли крака?
Иванчо отговорил:
-Да госпожо има.
-Защо мислиш така?-питала ги госпожата.
Иванчо отговорил-Докато се разхождах покрай вашия блок аз чух "Слънчице разтвори си краката!".
Две мутри си говорят за персонала на фирмите си:
- Ти плащаш ли на твойте?
- Да. А ти?
- Ами и аз им плащам. Дай да им спрем заплатите и да видим какво ще стане.
Спрели им те парите и се срещнали пак след месец-два.
- Какво стана, идват ли на работа твоите?
- Абе идват да. А твоите?
- Ми и моите идват. Дай да им сложим такса за идване на работа.
- Давай ще ги таксуваме.
Срещнали се пак след месец-два:
- Идват ли на работа твоите?
- Да бе, идват! А твойте?
- Абе и мойте идват, но се изтарикатиха. Идват в Понеделник и си тръгват в Петък!