Учителката пита Иванчо:
- Как мислиш, защо на кравата очите са така тъжни?
- Ами представете си как щяхте да се чувствате и да гледате вие, ако всеки ден ви дърпат за гърдите, а ви водят на бик веднъж в годината.
Взимат интервю от борче:
- Аз врагове нямам... Може би - само един. (Звъни телефона) - Минутка само... "Ало, да...Разбрах.!" - та ви казвах значи - аз врагове повече нямам.