Двама музиканти обсъждат свой колега:
- Чу ли, че Петров изнесъл концерт за гладуващите в Африка?
- Добре е направил. Нека разберат, че има неща по-страшни от глада.
Имало едно пате, което ходило да краде из държавите. Отишло в Германия и почнало да пее:
"Аз съм пате с кофичка идвам да крада." Откраднало каквото откраднало и отишло във Франция и пак почнало да пее:
"Аз съм пате с кофичка идвам да крада." Откраднало каквото откраднало и дошло в България. Както друг пат то пак почнало да пее:
"Аз съм пате с кофичка..." Изведнъж спряло и казало:
"А, къде ми е кофичката бе?"