Учителка пита децата:
- Какви бихте искали да станете като станете големи?
Иванчо:
- Аз искам да стана дебил.
Учителката, изумена пита:
- Защо, Иванчо?
- Като се разхождаме с татко в квартала, той постоянно казва:
"Виж го тоз дебил, каква кола има, виж го тоз дебил каква къща има...
Посетител на изложба отива при автора на една от картините:
- А защо тук всичко е така неясно?
- Това е защото така виждам нещата.
- А защот тогава не носите очила?