На чукчата му попаднали отнякъде сума пари, и к"во да ги прави - вложил ги в банка. Здрав влог, едър спестител един вид, изпращат го с уважение.
На другия ден обаче чукчата пак пристига в банката.
- Тегля си парите.
- Ама как, ама защо…
Тегли и това е. Ама си ги иска и в чисто нови банкноти. Какво да го правят - клиент. Нареждат му един куп нови банкноти. Сяда в един ъгъл, брои ги, и отива пак на касата.
- Пак ги внасям.
Клиент, какво да го правят… Издават му нова книжка, изпращат го с уважение. На излизане чукчата вика:
- Утре пак ще дойда да си ги преброя.
Две градинарки си говорят:
- Имаш много хубави червени домати. Амониева селитра ли им слагаш?
- Ами! Всяка вечер се събличам гола и се разхождам из градината. Като ме видят, доматите почервеняват от срам за една нощ!
На другия ден втората градинарка се похвалила:
- Доматите изобщо не реагираха, но пък виж краставиците какви дълги станаха!