Една дама се качила във влака и влязла в купето при един арменец. Багажът и бил много тежък и преди да качи последната чанта от нея се чуло: “Пръц!”. Тя се извинила и претеснено казала на арменеца:
- Господине, нека си остане между нас!
- Ти да не си луда! Я отвори прозореца да излиза навън!
Деца ровят в чантата на майка си. Майката ги хваща в крачка:
- Как не Ви е срам? Не е хубаво да се рови в чужда чаната!
Децата:
- Мамо, ама ти чужда чанта ли си взела?