Един човек искалл да си купи коза. Отива на пазара и почва да разглежда. Върви си и вижда една, ама почти умряла - мършава, мръсна и до нея седи цена - 300 долара! Пичът се шашнал и пита продавача:<BR>- Абе, ти луд ли си бе? Как за т’ва 300 долара?<BR>Продавача се ухилил и казал:<BR>- Я удари козата по челото!<BR>Пичът го погледнал учудено и пернал козата по челото. Тя го погледнала и ..<BR>- Меееееееее!<BR>- Е, к’во толко? - пита човека.<BR>- Абе, по-силно, бе!<BR>Засилил се нашия и пернал козата с все сила по челото, при което тя запяла:<BR>- Мееее-сеее-чииина! Мееее-сеее-чина, йо и йо...
Катаджия отивал на работа, обаче навън валяло, студено... Стоял на пост, минавали малко коли, той направо замръзнал и се прибрал вечерта бесен като куче. Казва на сина си:
- Донеси си бележника!
Изплашил се синът и отишъл при майка си:
- Имам двойка, какво да правя?
- Дай тук бележника.
Донесъл го синът, тя сложила вътре 20 лева и момчето го занесло на баща си. Отворил го той:
- Ох, слава богу! Поне вкъщи всичко е наред!