Няколко студента отиват на изпит. Влиза първият. Професорът започва с въпосът:
-Колега,Вие бяхте ли на лекциите?
А студентът отговаря:
-Да,бях зад онази колона.
Професорът го скъсал.
Идва друг.При него се повтаря същото.Тогава влиза трети.
-И Вие ли бяхте зад колоната?-попитал този път професорът.
Студентът отговорил:
-Да.
-Странно.50 сантиметра колона , вече 50-ти човек за този семестър е бил зад нея.
Визитация в психиатрична клиника:
- А този човечец се побъркал след като годеницата му се омъжила за друг.
Минават в следващата стая:
- А този тук е другия, за който се е омъжила.