Чапаев и Петка откраднали една влакова композиция с водка - първият отишъл да уреди нещата с продажбата на плячката, а вторият останал да пази.
- Връща се Чапаев и изненадано се провикнал към Петка:
- Пеееткааа где водкууууу?
- Я водкууу праадааал.
- А где денгиии?
- Я денги прапиил!
Веднъж Иванчо се разхожда с баща си. По пътя срещат непознат човек, а Иванчо го поздравява:
- Здравей!
Баща му го пита:
- От къде познаваш този човек?
А Иванчо отговаря:
- Ами той е от инспекцията за чистота. Всеки ден, когато ти отидеш на работа, той идва у дома и пита мама: "Чисто ли е?"