На вратата се звъни, мъжът отваря, и що да види - въоръжен мъж с маска на лицето. Стреснал се и казал:
- Всичко ще ти дам, само не ме убивай, моля те!
- Не бе, успокой се, аз съм изнасилвач, не крадец - казал маскираният.
- Ааааа, така кажи де. Женоооо, тебе търсят!
Един дядо отива в ресторант да си похапне нещичко.
След като приключил с основното хапване решил да си поръча десерт и викнал келнера:
- Ако обичате ще може ли един Ошав?
Келнера малко очуден казва на дядото:
- Господине, ако желаете можем да си сервираме пресен компот от сливи.
Дядото отговаря окончателно:
- Няма нужда синко моето време мина сега съм на сухи сливи.