Зайо и Вълчо дошло време да са войници. Да, ама те не искали да ходят в казармата и решили да измамят наборната комисия, която ги определяла, като годни или негодни за служба. Влязал Зайо гол и се направил на слепец. Кума Лиса председател на комисията се съблякла и на Зайо му щтръкнал.
- А така, значи искаш да мамиш. Отиваш трудовак.. - отсякла Лиса
Излиза Зайо и разказва на Вълчо какво му се е случило. Вълчо без много да мисли хряс и си отрязва онази работа и влязал на комисия. Гледали го. Гледали го... и Лиса казала:
- Я вдигни един по един краката.... А ти си дюстабан... няма казарма за теб.
Отишъл млад мъж на фризьор. Седнал на стола и на въпроса каква прическа желае, отвърнал:
- Искам отпред бретона ми да е на зиг заг, отзад да ми оставите дълга косата, отгоре на темето да ме обръснете, от едната страна косата да ми стига до раменете, а от другата да е над ухото.
Фризьорът се опулил и казал:
- Ама господине тази прическа и да искам не мога да я направя.
Мъжът отвърнал изненадано:
- A, а предния път можахте!?