Мъж забелязва в бара една красива жена. Присламчва се към нея и се опитва да я заговори. Тя се обръща към него и казва:
- Напразно си губиш времето, пич. Аз се пазя за мъжа, когото ще обикна за цял живот.
- Егати кошмара! Това сигурно е голямо бреме? !? ? - удивен пита мъжът.
- А не е толкова тежко, само съпругът ми много се ядосва...
Мъж е на смъртно легло. Събирайки сили, казва на жена си:
- Ще ми изпълниш ли една последна молба?
- Разбира се.
- Искам шест месеца след смъртта ми да се омъжиш за Пешо...
- Но аз мислих, че го мразиш?
С последни сили, той отговаря:
- И то много...