Един луд човек си ляга вечерта. След малко чува жуженето на някаква муха. Маха с ръка във въздуха да я изгони и успява. След малко тя отново се връща. Той махва отново и се опитва да заспи. На следващия път когато мухата се връща той не издържа и я хваща.
-Спи, спи спокойна.-казва лудия.
Мухата се опитва да заспи и след малко лудия казва.
-Бъззз...Бъзззз... Ся на тебе приятно ли ти е?
Едно вежливо таралежче тръгнало по своят вежлив път и среща тримата мускетари на конете си и решавада ги позддрави по своят вежлив начин:
- Здравей Атос!
- Здравей вежливо таралежче.
- Здравей Портос!
- Здравей вежливо таралежче.
- Здравей Арамис!
- Здравей вежливо таралежче.
- Здравей кон на Атос!
- Здравей вежливо таралежче.
- Здравей кон на Портос!
- Здравей вежливо таралежче.
- Здравей кон на Арамис!
- Здравей вежливо таралежче.
Поговорили и станало време мускетарите и конете им да тръгват и вежливото таралежче ги изпратило по своят вежлив начин:
- Довиждане Атос!
- Довиждане вежливо таралежче.
- Довиждане Портос!
- Довиждане вежливо таралежче.
- Довиждане Арамис!
- Довиждане вежливо таралежче.
- Довиждане кон на Атос!
- Довиждане вежливо таралежче.
- Довиждане кон на Портос!
- Довиждане вежливо таралежче.
- Довиждане кон на Арамис!
- Довиждане вежливо таралежче.
Повървяло малко и кой да види... Алибаба и четиридесетте разбойника на свойте камили...