Председателят на съда упреква един адвокат, че защитава несправедлива кауза. Адвокатът се оправдава:
- Господин председателю, толкова справедливи каузи загубих, че не мога вече да ги различавам едните от другите!
Поручик Ржевски е целият пребит.
- Господи! Поручик, какво е станало!
- Скарах се с полковника!
- Полковникът е стар, хилав…
- В ръката си държеше бастун!
- А вие?
- В моята ръка беше гърдата на жена му. Приятно нещо да ви кажа, но в бой – абсолютно безполезно!