Спален вагон. Момиче и момче на горните легла, а на долното баба. Момчето говори на момичето:
- Ела при мен, че не издържам!
- Ако дойда трябва да мина през бабата, а тя ще се събуди и ще развали работата.
- Не се притеснявай, така съм го надървил, че ще го просна между двете легла и ще минеш по него, като по мост.
А бабата отдолу се обадила:
- Ами на връщане?
Иванчо в час по математика. Учителката пита:
— На едно дърво има 3 пиленца. Стреляме по едното, колко ще останат?
— Госпожо, госпожо, може ли аз да кажа???
— Да, кажи Иванчо.
— Нито едно!
— Е как нито едно?
— Защото след изстрела всички ще излетят госпожо, отговаря логично Иванчо.
— Не е така. Смятаме в момента. Две пиленца ще останат. Но харесвам начина, по който мислиш!
Ядосан Иванчо казва:
— Госпожо, да ви задам ли и аз един въпрос?
— Давай!
— Три жени седят на една пейка и ядат сладолед. Едната го ближе, другата го хапе, третата го слага целия в устата си. Коя е омъжена?
— Тази, която го слага целия в устата си??!!
— Не, госпожо, тази дето носи халка! Но харесвам начина, по който мислите!