Един руснак заседнал в снега в Чукотка. По едно време минава един чукча, и руснака започва
да се моли:
- Чукча, кажи ми как да се измъкна, ще ти дам каквото поискаш.
Чукчата се замислил, и казал:
- Добре бял човек, ще ти кажа как, но ми направи свирка!
Руснака, нали няма избор, стискал съби и треперел, но направил свирка.
Чукчата тръгнал усмихнат да си върви, а руснака се развикал:
- Хей, нали ще ми кажеш как да се измъкна!
- А, да! Съвсем забравих. Ами слушай сега - трябва ти трактор.
На един човек сина се разболял много тежко. Ходили по доктори, но всички казвали, положението е много лошо и детето няма да се оправи. Тогава човекът отишъл при една гадателка. Тя погледнала в картите и казала:
- Точно в 12 часа през нощта, детето ще оздравее, но бащата ще умре!
Прирал се човекът, и понеже това му били последните часове, седнали с жена си на масата, сипали си ракия, нарязали мезета и взели да се сбогуват. Минало 12, но нищо не се случило. В това време детето влязло в стаята и извикало:
- Тате, тате ела да видиш - комшията е умрял!