Решихме да си правиме бъзик с пожарната. Един приятел се обади:
Приятеля ми: Ало, ало!
Централата: Да, кажете!
П.: Абе гори бе!
Ц.: Кое гори?
П.: Ми кое... езерото гори.
Ц.: Кво езеро бе? Кой се обажда?
П.: Ми един шаран...
Пияница се прибира в 3 часа през нощта и жена му започнала:
— А бе, кретен! Простак! Идиот! Пиянде тъпо! Как не те е срам, да се прибираш толкова късно!
— Кой ти е казал, че се прибирам? Дойдох да си взема китарата…