Доячка отива на работа сутринта, а я мъчи жесток махмурлук. Главата й тежи, черно й е пред очите, едвам гледа. Сяда на табуретката пред кравата, а кравата пита:
- Кво, лошо ли ти е?
- М..дааа…
- И главата те боли?
- Аха…
- А планът за млеконадоя трябва да се изпълнява, нали?
- Ъхъ…
- Е, добре, хвани се за вимето, а аз ще подскачам.
- Обвиняеми, разкажете как стана всичко?
— Ами седнах да си мажа филийка с масло. Не щеш ли, маслото падна на килима. Наведох се да го остържа, но в това време мина тъщата, хлъзна се на маслото, и падна върху ножа. И така 7 пъти…