Два охлюва – един гол и един с черупка – се срещнали и този с черупка попитал:
— Как си?
— Не казвай на никого! Избягах от къщи! – отвръща голият охлюв.
Двама убийци чакат жертвата си да се прибере от работа в обичайния си час. Човекът обаче закъснява.
Единият от убийците се тревожи:
— Ей, какво става бе? Да не му се е случило нещо?