Седят двама и се черпят. Единият взел да откровеничи:
- Помниш ли, че тебе в старият квартал те обраха?
- Помня.
- Аз имах пръст в това. А спомняш ли си, че те съдиха за измама?
- Спомням си.
- Пак аз се бях намесил.
Тогава вторият му казва с досада:
- А помниш ли, че ти се роди син преди две години?
- Помня.
- Е, тогава аз се намесих…
Обажда се един на приятел:
— Да отидем утре за риба?
— Чакай, сега ще питам жената.
След малко:
— Е, ще ходим ли?
— Не, няма. Жената ми разреши да си пия ракията вкъщи…