Срещат се двама приятели.
- Как е?
- Бива, само дето не мога да се разбера с жената за отпуската и се скарахме.
- Защо тъй?
- Ами на мен ми се ходи в Тайланд, а тя иска да дойде с мен...
Туристи отиват на езерото Лох Нес с надеждата да видят известното чудовище. Сядат в един бар на брега, говорят си и чакат. По една време единия попитал бармана:
— Кога обикновенно се появява чудовището?
— Най-често някъде след петото уиски.