Човек си кара кола и го спира полицай:
- Не сте си сложил колана, глобата е 5 лева.
Колата тръгва, като преди това шофьора си слага колана и след 500 метра пак го спира полицай. Поглежда в колата и вижда че човека вътре е с колан, проверява колана и казва:
- Колана е хлабав - глобата е 5 лева.
Човекът тръгва, но преди това си стяга колана. След 500 метра пак го спира полицай. Вижда, че е с колан, проверява - колана е яко стегнат, и казва:
- Гледай го пък тоя, за 5 лева ще се удуши.
Иванчо отива в пустинята… Изведнъж вътрешният му глас казва:
— Иванее, копай, тук има злато!!!
Копал, копал Иванчо… няма злато… След малко вътрешният глас отново казва:
— Копай, тук има злато!!!
Пак нищо нямаа… ?! Така няколко пъти и нищо… Накрая вътрешният глас отново казва на Иванчо:
— Копай, тук има злато!!!
Иванчо копал копал и накрая намерил много злато… В тозии момент вътрешният му глас очудващо отврърнал:
— А… ?!