Синът влиза в кабинета на баща си запъхтян:
- Тате, бързам само да ти кажа "здрасти"...
- Закъсня, сине. Майка ти вече мина и ми каза "здрасти" и заплатата ми свърши.
- Аз по природа съм философ, и затова няма разлика, какво ще ям: черен хайвер или черен хляб.
- Аз като гледам: ти все ядеш черен хайвер, а не хляб.
- И каква е разликата?