Чапай и Петка препускали на конете - гонели ги белите. Влизат те в гората, хващат се за клоните и белите ги подминали. Петка шепне:
- Не издържам повече, ще се пусна!
- Трай още малко, бе! Може да се върнат!
- Е, дай поне коня да пусна!
- Аз по природа съм философ, и затова няма разлика, какво ще ям: черен хайвер или черен хляб.
- Аз като гледам: ти все ядеш черен хайвер, а не хляб.
- И каква е разликата?