Баща, майка и малко момченце са застанали пред клетката на слона в зоологическата градина, слонът е възбуден и малкото дете пита майка си с голямо любопитство:
-Мамо, мамо, какво е това под слона???
-Нищо маминото...-отговаря възмутено тя.
А бащата си мърмори:
-То и туй за майка ти е нищо...
Иванчо отива на училище с подуто и насинено лице. Учителката разтревожено го пита:
- Иванчо, защо лицето ти е подуто и насинено?
- А нищо. Кацна ми оса на бузата.
- И те ужили?
- Не, татко я уби с лопатата.