Учителката:
- Деца прегледах вашите съчинения на тема "Моето семейство". Иванчо, защо си написал: " Баща ми е глупак, майка ми и тя е глупачка. А аз съм най-умният в семейството ни!".
- Родителите ми така говорят, баща ми бил глупак, че се е оженил. а майка ми казва, че е глупачка, защото била се омъжила! А аз засега не мисля да се женя...
Бойко Борисов посвети победата си над социалистите на дядо си, който бил убит от комунистите през 1944г. Не се разбира на кой е посветил членството си в БКП през 80-те години.