Студент отива на изпит, вади от един плик три бутилки уиски и ги слага на бюрото на изпитващия с думите:
- Три бутилки за тройка.
Преподавателя взима две шишета и казва:
- Ще взема две.
Не разбирам, защо всички вие не разбирате, защо се покачват цените на бензина.
Елементарно е:
1. Когата растат цените на нефта е съвсем ясно, че щом бензинът се прави от нефт, то и цената на бензина трябва да расте.
2. Когато цените на нефта падат, то "Лукойл" трябва да качи цената на бензина, за да компенсира падането на доходите от цената на нефта.
3. Когато цената на нефта е стабилна, то цената на бензина расте, защото има инфлация.
На някой нещо да не му ясно?