И каза бог "да бъде светлина" и видя, че е добро.
.....
И каза бог "да бъде човек" и видя, че е добро.
И каза бог: да бъде жена"... е ще се гримира малко.
Бизнесмен искал да построи бар до църква.
Месеци наред свещениците протестирали и горещо се молели да не се случи това кощунство. В деня на откриването на бара се разразила страшна буря, паднала мълния и бара изгорял до основи. На следващия ден свещениците от църквата засипали Господ с благодарствени молитви. Радостта им обаче била кратка. Оказало се, че бизнесменът съди църквата за зловредни молитви, довели до унищожаване на бара му. Свещениците естествено започнали да отричат вината си за случая.
След като изслушал пледоариите на двете страни съдията казал замислено:
"В какъв свят живеем! Бизнесмените вярват в ефекта от молитвите, а божите служители - не"