Учителят поздравява учениците в клас.
- Добър ден, деца.
- Добър ден, господин учителю, - отговарят всички. Само Иванчо гледа през прозореца и мълчи.
- Защо не поздравяваш, Иванчо?
- Защо да лъжа, че денят е добър, когато вали такъв пороен дъжд.
- Защо си толкова тъжна?
- Бях в мола и се влюбих в едни ботушки, но нямаха моя размер :-(
- Мислех, че ако любовта е истинска то размерът няма значение.