Eдин дядо отишъл в един магазин да си купи риба. Застанал пред един аквариум и гледа една шарена риба. Пита продавача :
— Рибата прясна ли е?
— Ами … разбира се! Не виждате ли, че е жива?!
— Е … то и бабата е жива ама …
Иванчо, защо се забави от училище?
- Имахме състезание и аз излязох пръв!
- Какво състезание - спортно или друго?
- Момчетата си мерихме пишките и моята се оказа най-дълга!
- Ще кажа на баща ти да те натупа!
- Но защо, майко? Аз се похвалих и на стрина Гина, а тя ме потупа по рамото и каза: "Бащичко!"