В купе в първа класа седят една баба, внучето й и една мутра. Внучето пита баба си:
- Бабо, може ли да пусна едно гълъбче?;
Бабата отговаря:
- Може баба, пунсни.
Тогава детето става и пръдва. След малко пак пита баба си:
- Бабо, може ли да пусна още едно гълъбче?
Бабата пак отговаря:
- Може баба.
Тогава мутрата казва:
- А пусна още едно гълъбче, а ти насиних гълъбарника!!!
Две блондинки си бъбрят по телефона:
- Наде, помниш ли днес кой има рожден ден, ма?
- Чакай да помисля малко!
- Добре, утре пак ще ти се обадя, да ми кажеш.