- Чада мои - казва дядо на внуците си - през целия си живот не съм пушил, не съм пил, не си лягах по първи петли, нито веднъж не съм поглеждал друга жена, освен баба ви. И ето, утре ще празнувам своето столетие.
- А как? - учудено пита едно от внучетата...
- Знаеш ли, какво може да направиш с твоето мнение!? Къде може да си го завреш?
- Не може: там ми е дипломата на филолог и мечтата за прекрасно бъдеще...