Веднъж един селянин отишъл да лови риба. Не щеш ли, взел че хванал златната рибка, а тя му вика:
- Моля те, селянино, пусни ме!
Оня тръшнал рибата в един камък и извикал:
- Абе, кой е селянин, ма!
Учителката задала задача на учениците, да направят изречение с рима. Станала Марийка и казала:
-Кака влезе във реката и си намокри полата!
-Добре, Марийке....казала учителката..... браво! А ти Иванчо, я да видим, какво сътвори твоята "гениална"мисъл!
-Вчера бати влезе в саламура и си намокри............. краката!
-Но тук няма никаква рима, казала госпожата!
-Ами малко беше саламурата, госпожо! ! !