Боцманът нахълтва при капитана на кораба:
- Капитане! Имаме пробойна на кораба!
- Къде?
- На левият борд, под ватерлинията.
- А-а, няма страшно, там не се вижда...
Мъж седи дълго пред лекарски кабинет и чака да излезе жена му. Накрая не издържа и нахълтва в кабинета. Заварва доктора и жената на кушетката.
- Ти кво правиш с жена ми, бе?
- А, нищо-нищо, меря и температурата - нахакано отвръща доктора.
Мъжът вади от джоба си пистолет и казва:
- Мери, мери, само се моли, когато свършиш и извадиш термометъра на него да е изписана температурата с цифри....